OLYMPOS

Keşan DOÇEK’in EDOSK organizasyonunda 10-11-12 Ekim 2014 tarihlerinde katılmış olduğu Yunanistan’ın en yüksek zirvesi olan Olympos Dağındaki Mytikas zirvesine (2917 m.) yapmış olduğu dağcılık faaliyetine ait görüntüler.

1o Ekim 2014 sabahı erken saatte DOÇEK, EDOSK ve BALDAK dağcıları olarak Edirne’den başlıyor yolculuğumuz. Kısa bir Dedeağaç turundan sonra  Gümülcine’de İbrahim Sadık ile buluşuyor ve Gümülcine Dağcılık Kulübünden Fikret ile birlikte Selanik’e geçiyoruz. 

Selanik’ta gazeteci arkadaşımız Pantelis ile buluşuyoruz. Geceyi Hotel Vergina’da geçirdikten sonra güneşli bir Selanik sabahında ilk işimiz Atamızın evini ziyaret etmek oluyor.


Selanik sonrası Mytikas Zirvesi için Litochoro yolunu izleyerek dağa giden patiklaara vuruyoruz kendimizi. Öğleden sonra İlk Dağ Evine önceden yaptığımız rezervasyon sonucu yerleşiyoruz. Geceyi harika bir dolunay eşliğinde kapatıyoruz.

12 Ekim 2014 sabahı gün doğumuyla birlikte zirve için hazırlanıyor ve yola düşüyoruz. Bulutlar altımızda, Mytikas Zirvesi önümüzde. Bir başka Dağ Evinde bir süre mola veriyoruz.

Ve ardından Yunanistan’ın en yüksek zirvesi olan Mytikas’a doğru yükselmeye başlıyoruz. Keyifli bir kaya çıkışı sonrası zirveyi solukluyoruz.

Zirvede bir süre oyalanıp etrafı seyrettikten sonra iniş yolculuğumuz başlıyor. yer yer riskli geçişlerden sonra faaliyetimizi kazasız belasız tamamlıyoruz.

Bu zirveyi solukladığım Bacik Balcı, Zeki Yılmaz, Sakıp Daltaban, Sebahattin Akdağ, Cahit Dere ve Fikret Çakırmustafa’ya en içten teşekkürlerimle…

Faaliyet hakkında daha ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için: OLYMPOS